Dobre akumulatorki do aparatu – jakie kupić?

Energia elektryczna jest niezbędna do prawidłowej pracy zarówno urządzeń klasycznych, przewodowych, jak i tych bezprzewodowych. W przypadku urządzeń drugiego typu, zasilanie realizowane jest przez baterie lub znacznie lepsze zamienniki w postaci akumulatorków. W związku z tym, ten wpis będzie poświęcony akumulatorkom do aparatu i dokonywaniu ich wyboru.

Najważniejsze parametry akumulatorków do aparatu

Jednym z najważniejszych parametrów akumulatorków jest ich pojemność. Określana jest w mAh, czyli miliamperogodzinach. Interpretacja pojemności jest bardzo prosta. Wartość ta określa natężenie, z jakim może być zasilane dane urządzenie przez jedną godzinę. Przykład: akumulatorek o pojemności 3600 mAh może zasilać elektronikę prądem 3600 miliamperów przez jedną godzinę, co jest równoważne 3,6 amperom.

Jeśli chcesz, aby akumulatorek zasilał Twój aparat przez długi czas, wybierz ogniwo o maksymalnie wysokiej pojemności. W tej sposób zagwarantujesz sobie rzadsze ładowanie, a także oszczędzisz na dodatkowych kompletach akumulatorków.

Ilość cykli ładowania, jak sama nazwa wskazuje, określa ile ładowań jest w stanie „wytrzymać” dane ogniwo. Po odbyciu podanej ilości cykli rozładowań i ponownych naładowań jest do wyrzucenia, ponieważ nie ma możliwości regeneracji akumulatorka.

W przypadku akumulatorków do aparatu ważny jest jeszcze jeden parametr – zakres temperatury pracy. Jest on szczególnie istotny zwłaszcza wtedy, gdy planujesz użytkowanie aparatu w trudnych warunkach atmosferycznych. Znaczna część dostępnych na rynku akumulatorków źle znosi ekstremalnie niskie temperatury, dlatego zadbaj, aby wybierany przez Ciebie sprzęt charakteryzował się odpowiednim zakresem temperaturowym.

Rodzaje akumulatorków do aparatów

Obecnie w sprzedaży mamy dostępnych kilka rodzajów akumulatorków. Aby dobrać odpowiedni do Twojego aparatu, w pierwszej kolejności radzimy zapoznać się z jego instrukcją obsługi lub specyfikacją techniczną dostępną na stronie producenta. W dokumentach tych poszukuj szczegółów dotyczących zasilania, a następnie zapamiętaj, jaki rodzaj baterii niezbędny jest do zasilania Twojego aparatu.

Teraz jedynie wystarczy, że zakupisz akumulatorki do aparatu zgodne z poznaną specyfikacją. Pamiętaj również, aby wybierać wyłącznie oryginalne ogniwa, ponieważ zamienniki nie zawsze wykonane są w prawidłowy sposób, co może w efekcie zakończyć się uszkodzeniem całego aparatu.

Jeśli chodzi o skład chemiczny, polecamy akumulatorki niklowo – wodorowe. Oferują one znacznie większą wytrzymałość, a także bardzo dużą liczbę cykli. Wybierając taki akumulatorek, znacznie ograniczysz konieczność jego wymiany, ponieważ przez nawet bardzo długi czas zachowa on swoją pojemność.

Jaką ładowarkę do akumulatorków wybrać?

Podstawowym akcesorium, które powinno być integralną częścią każdego zestawu akumulatorków, jest ładowarka. Nie zastanawiaj się długo nad jej kupnem, ponieważ bez niej użytkowanie ogniw będzie niemożliwe.

Dobierając ładowarkę do akumulatorków, pamiętaj, że im nowszej generacji ogniwa wybierasz, tym wyższej jakości powinna być ładowarka. Ma to bezpośredni związek ze współpracowaniem sprzętu i szybkością ładowania.

Ładowarka do akumulatorków – Ranking 2019

Ponadto ładowarka powinna móc ładować jednocześnie cały komplet akumulatorów stosowanych w aparacie. Krótko mówiąc, jeśli Twój aparat potrzebuje do pracy dwóch akumulatorów, ładowarka powinna móc ładować w tym samym czasie dwa ogniwa. Dzięki temu ich użytkowanie będzie bezpieczniejsze, a napełnianie energią potrwa znacznie krócej.

Przed kupnem akumulatorków do aparatu, sprawdź nie tylko wymagania stawiane przez Ciebie i Twój sprzęt, ale również zapoznaj się z rankingiem akumulatorków do aparatów 2019. Zawiera on obecnie najlepsze ogniwa, które będą idealnie zasilać każdy sprzęt fotograficzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *