Ranking darmowych programów do obróbki zdjęć

Temat programów do obróbki zdjęć już poruszaliśmy, jednak wtedy skupiliśmy się wyłącznie na oprogramowaniu dostępnych w ramach indywidualnej recenzji. Natomiast dzisiaj omówimy programy graficzne dostępne w pełni za darmo. Wskażemy ich wady i zalety, a także powiemy, czy według nas warto zainteresować się danym darmowym programem do obróbki zdjęć.

Fotor – mało popularny, ale warty uwagi

Z Fotora możesz skorzystać zarówno przy użyciu komputera PC, jak i przeglądarki, czy smartfona. Program podzielony został na trzy moduły, a każdy z nich dotyczy innego zagadnienia graficznego. Szczególnie ważny jest segment dotyczący edycji zdjęć, ponieważ to przy jego pomocy możliwe jest dokonanie nawet zaawansowanej obróbki grafiki. Ponadto do dyspozycji masz również moduł tworzenia kolaży, czy wsadowego przetwarzania fotografii.

Program ten zawiera wiele predefiniowanych ustawień scen, których możesz użyć na dowolnie importowanym zdjęciu. W ten sposób, za pomocą kilku kliknięć fotografia zostaje automatycznie poprawiona. Producent nie zapomniał także o funkcjach manualnych, dlatego zaawansowani użytkownicy również odnajdą się w obsłudze tego programu. Za pomocą przejrzystego menu suwakowego możliwe jest zmienienie niemal wszystkich parametrów zdjęcia.

Fotora szczególnie polecamy osobom korzystającym z mediów społecznościowych. Dlaczego? Jego możliwości gwarantują dowolną edycję zdjęcia, aby nadawało się do upublicznienia na portalu społecznościowym.

Photoscape X PRO – doceniany, darmowy program do obróbki zdjęć

Tego produktu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Photoscape doceniany jest zarówno przez fotoamatorów, jak i użytkowników niezaznajomionych w najmniejszym stopniu z fotografią, ale pragnących budowania swojego wizerunku w social media. W tym miejscu warto zaznaczyć, że część funkcji dostępna jest po dokonaniu opłaty, jednak wykorzystanie tych możliwości, które są darmowe, w pełni zaspakaja potrzeby przeciętnego użytkownika.

Poza wcześniej już wspomnianymi funkcjami znanymi z innych programów Photoscape X PRO umożliwia również pracę na fotografiach zapisanych w formacie RAW. Wyjaśniamy, że jest to rozszerzenie plików zdjęć wysokiej rozdzielczości, najczęściej wykonanych przy użyciu lustrzanki. W ten sposób nie jesteśmy ograniczani w kwestii obróbki fotograficznej. Na koniec omawiania kolejnego najlepszego programu do obróbki zdjęć informujemy, że najnowsza jego wersja dostępna jest na Windows 10.

GIMP – graficzny kombajn

Przez wielu użytkowników GIMP nazywany jest „darmowym photoshopem”, ponieważ ogrom jego funkcji pozwala na kompleksową obróbkę grafiki rodem z płatnego odpowiednika. Właśnie ze względu na duże możliwości i wiele narzędzi, program ten polecany jest zaawansowanym grafikom i fotografom, którzy potrzebują bezpłatnego programu, który pozwoli im rozwinąć swoje pasje.

Przez wielu użytkowników GIMP nazywany jest „darmowym photoshopem” (..)

Ważnym aspektem związanym z GIMP-em jest fakt, że obsługuje on wiele formatów, a także pozwala na pracę przy użyciu warstw i masek, czyli technologii znanych z zaawansowanych programów do obróbki zdjęć.

Darmowymi programami do obróbki zdjęć zdecydowanie warto zainteresować się nie tylko na początku przygody z fotografią, ale również w trakcie jej trwania. Szczególnie przydatne bezpłatne oprogramowanie tego typu okaże się w przypadku posiadania mniej wydajnego komputera. My, z czystym sumieniem w pełni rekomendujemy przytoczone programy, ponieważ oferują one naprawdę wiele.

Innych fanów fotografii interesowało także:

  • poproramowanie do fotografii
  • czy program stick do zdjeec sie kupuje
  • darmowy program do zdjęć dla laików

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *