Jaka kamera sportowa GoPro?

Kamery sportowe zdobywają coraz większą popularność. Z powodzeniem wykorzystywane są nie tylko podczas wyczynów sportowych, ale również w trakcie codziennego użytkowania. W rynek kamer sportowych z powodzeniem wbiła się firma GoPro, która dziś uznawana jest za najlepszego producenta sprzętu nagrywającego dla aktywnych. Zatem, jaką kamerę GoPro kupić? Poznaj najlepsze modele.

GoPro Hero 3 – pierwsza linia nowoczesnych kamer sportowych

Zapewne wiele osób nie słyszało o kamerach sportowych przed pojawieniem się na rynku linii Hero 3 marki GoPro. Moment ten zrewolucjonizował rynek niewielkich sprzętów nagrywających do tego stopnia, że niemal każdy miał w swoim domu kamerę z właśnie tej serii. Co niektórzy jedynie wstrzymywali się z decyzją o zakupie, aby poczekać do momentu pojawienia się następcy. Czy słusznie?

Seria Hero 3 zawiera w sobie trzy, warte uwagi modele kamer sportowych: GoPro Hero 3+ Silver, 3 Black i 3+ Black. Każdy z tych nich wyróżnia się swoimi, indywidualnymi cechami, dlatego pokrótce je przytoczymy i podpowiemy, na które urządzenie warto się zdecydować. Niestety nie są one obecnie dostępne w sprzedaży.

Kamera sportowa GoPro Hero 3+ Silver to jeden z podstawowych modeli w opisywanej serii. Optyka w tym urządzeniu pozwala na nagrywanie filmów w jakości FullHD i robienie zdjęć z jakością odpowiadającą 10 megapikselom. Warto również zaznaczyć, że wideo może powstać w 60 klatkach na sekunde, co wygląda obiecująco pod względem płynności obrazu. Za komunikację z innymi urządzeniami odpowiada moduł WiFi działający bardzo dobrze, nie ma nagminnych problemów z łącznością.

GoPro Hero 3 Black to jednak z najlepszych kamer sportowych tej generacji. Jest to jeden z pierwszych modeli obsługujących rozdzielczość 4K. Należy ją jednak traktować jako gadżet, ponieważ rozwój technologiczny nie poszedł wystarczająco daleko, aby nagranie z taką szczegółowością było płynne. W rzeczywistości rozdzielczość 4K w Hero 3 Black pozwala na nagrywanie jedynie w 15 klatkach. Natomiast płynne nagranie możliwe jest do osiągnięcia już przy 2,7K, co wskazuje, że mimo wszystko postęp został poczyniony. Poprawiony został również moduł robienia zdjęć, ponieważ ich rozdzielczość wzrosła do 12 megapikseli. Wiele do życzenia pozostawia WiFi, a także wbudowana bateria.

Kamera GoPro Hero 3+ Black to poprawiony model Hero 3 Black. Poza wcześniej przybliżonymi parametrami ta wersja dysponuje również znacznie lepszym obiektywem szerokokątnym pozwalającym osiągnąć wyraźnie lepszą jakość filmów i zdjęć, pojemniejszą baterią, czy lepiej działającym modułem WiFi. Zmianie nie uległa płynność nagrań 4K, czy rozdzielczości.

GoPro Hero 4 – czy wady uległy poprawie?

W przypadku serii Hero oznaczonej numerem 4 omówimy dwie, naszym zdaniem najlepsze kamery sportowe. Czy są one lepsze od poprzedniej serii? Jak się przedstawiają ich funkcje? O tym poniżej.

Kamera sportowa GoPro Hero 4 Silver podobnie, jak swój poprzednik (Hero 3) nie ma możliwości nagrywania materiałów wideo w rozdzielczości 4K. Jednak przy FullHD utrzymuje stałe 60 klatek na sekundę, co powinno być wystarczające nawet do publikacji filmu w sieci. Nowością w tym urządzeniu z serii GoPro Hero jest ekran LCD, który został zamontowany na tylnej ściance kamery. W wersji tej nie zmienił się również obiektyw, ponownie mamy do czynienia z okiem o rozdzielczości 12 megapikseli. Łączność realizowana jest za pośrednictwem Bluetooth i WiFi. Dzięki tym opcjom w dowolny sposób możesz synchronizować pomiędzy sobą poszczególne urządzenia elektroniczne.

Cena GoPro Hero 4 Silver: od 1700zł.

Kamera sportowa GoPro Hero 4 Black to obecnie najpopularniejsza kamera sportowa na Świecie. Jednocześnie jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie, co widać w jej możliwościach. Wcześniej wielokrotnie wspomniane nagrania w rozdzielczości 4K w tym sprzęcie charakteryzują się prędkością 30 klatek na sekundę, czyli najniższą gwarantującą płynny przekaz. Ponadto w rozdzielczości 2,7K użytkownik może nagrywać z prędkością 50 klatek na sekundę, a w FullHD aż w 120. Rozdzielczość aparatu nie uległa zmianie, ale dodany został tryb manualny gwarantujący kontrolę nad parametrami nagrywania. Z tylnej ścianki niestety zniknął ekran LCD.

GoPro Hero 4 Black cena: od 1600 zł

GoPro Hero 5 – seria przełomowa?

W 2016 roku światło dzienne ujrzał pierwszy model z interesującej serii Hero 5. Jak wypada na tle poprzedników? Jakie zmiany wprowadzonp? Zapraszamy do dalszej części artykułu!

GoPro Hero 5 Session jest jednym z produktów, który nie tak dawno miał swoją premierę. Jest to bezpośredni następca Hero 4 Black, ale dysponuje widocznie słabszymi podzespołami i możliwościami. Na wstępie warto zaznaczyć, że rozdzielczość obiektywu została zmniejszona do 10 megapikseli. Natomiast rozdzielczość 4K możliwa jest do osiągnięcia na stałym poziomie 30 kl./s. Niewątpliwym przełomem jest wodoodporność oferowana już w standardzie, a nie jak to miało miejsce w przeszłości – po dokupieniu stosownej obudowy. Producent dodał również możliwość obsługi głosowej, integracji z dronami Karma, czy stabilizację obrazu.

Cena: od 1300 zł

Kamera sportowa GoPro Hero 5 Black to obecnie najnowsza kamera sportowa GoPro. Jednak względem poprzednika z dopiskiem „Black” nie wiele się zmieniło. Ponownie mamy do czynienia z 12 – megapikselową matrycą, czy 30 – klatkową płynnością filmów 4K. Na tylną ściankę wrócił 2- calowy ekran LCD, jednak w tym przypadku jest on dotykowy. Dodano stereo, a także funkcję zapisu zdjęć w formacie RAW. Nowością w przypadku filmów jest WDR, czyli funkcja polegająca na tym, że urządzenie automatycznie zmienia parametry w przypadku braku lub nadmiaru światła.

Cena GoPro Hero 5 Black: od 1800 zł.

Jaką kamerę sportową GoPro kupić?

Wybierając kamerę sportową GoPro Hero, pamiętaj, aby sugerować się wyłącznie własnymi potrzebami. Różnice poszczególnymi modelami są niewielkie, dlatego zwracaj uwagę na szczegóły, ponieważ to one w tym przypadku odgrywają najważniejszą rolę.

Innych fanów fotografii interesowało także:

  • kamery sportowe 4k 2019 ranking

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *