Strona główna » Akcesoria » Jaki plecak na aparat fotograficzny wybrać?

Jaki plecak na aparat fotograficzny wybrać?

W momencie, gdy pojawia się aparat fotograficzny i sprzęt do niego przeznaczony konieczny okazuje się zakup plecaka na aparat fotograficzny. Dzięki niemu transportowanie sprzętu nie będzie stanowiło nawet najmniejszego problemu. Wydawać by się mogło, że zakup tego typu jest łatwy, jednak konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na kilka, ważnych elementów związanych z plecakiem na aparat fotograficzny.

Pojemność plecaka na aparat fotograficzny

Pojemność plecaka fotograficznego to kwestia kluczowa. Jeszcze przed przystąpieniem do wybrania odpowiadających Ci modeli zastanów się, jaki sprzęt chcesz mieć zawsze przy sobie. Pamiętaj, że warunki fotografowania często bywają zmienne, dlatego, jeśli zakładasz przenoszenie jednego aparatu i obiektywu, może okazać się, że to nie wystarczy. Właśnie dlatego warto wybierać większe plecaki, aby zabrać dodatkowe akcesoria.

Jeśli chcesz korzystać z najlepszego plecaka na aparat fotograficzny, przemyśl również, jakie rzeczy osobiste będziesz przenosić razem ze sprzętem. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy planujesz długie, piesze podróżowanie lub wędrowanie na terenie miasta. Dokumenty, czy butelka wody przydadzą się w każdej sytuacji, dlatego warto sprawdzić, czy dana propozycja zawiera odpowiednie kieszenie na te przedmioty.

Komfort użytkowania plecaka na aparat fotograficzny

Komfort użytkowania i przenoszenia plecaka również odgrywa szczególne znaczenie. Szelki powinny być maksymalnie szerokie i miękkie, dzięki czemu Twoje ramiona nie odczują nawet bardzo dużego obciążenia. W momencie, kiedy twój sprzęt będzie naprawdę dużo ważyć, wybierz plecak zawierający pas biodrowy i piersiowy. Takie rozwiązania konstrukcyjne pozwolą na równomierne rozłożenie obciążenia i wygodne przenoszenie plecaka wraz ze sprzętem fotograficznym.

Odpowiednie szelki to jednak nie wszystko, na czym musisz skupić się przed zakupem plecaka fotograficznego. Szczególnie latem ciało się poci, dlatego kupując plecak, który ma posłużyć przez długi czas, wybierz model posiadający wydajny system wentylacyjny. Odpowiednia ilość otworów i kanałów wentylacyjnych pozwoli oddychać Twoim plecom nawet w pełnym słońcu.

Dostęp do sprzętu w plecaku fotograficznym

Wyobraź sobie, że wędrujesz po górach i w pewnym momencie napotykasz na swojej drodze, w pewnej odległości sarnę. Chcesz jej zrobić zdjęcie, jednak najpierw musisz wyjąć z plecaka aparat. W tym miejscu pojawia się problem, ponieważ znaczna część plecaków fotograficznych wymaga ustawienia w stabilnym miejscu, a dopiero później wyjęcia aparatu. Stawiając plecak, wywołujesz hałas i sarna ucieka. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji i błyskawicznie zrobić wymarzone zdjęcie – zdecyduj się na plecak na aparat fotograficzny umożliwiający szybki dostęp do sprzętu.

Przed dokonaniem zamówienia sprawdź także, do której kieszeni zmieści się Twój aparat wraz z obiektywem. Jeśli miejsce to umożliwi Ci szybkie sięgnięcie po sprzęt – zdecyduj się właśnie na ten plecak. Jeśli przenoszenie sprzętu wyłącznie na jednym ramieniu nie będzie Ci przeszkadzało, w sprzedaży dostępne są również plecaki typu sling. Cechują się one obecnością jedynie jednej, długiej szelki, ale pozwalają na bardzo szybkie dostanie się do aparatu poprzez przeniesienie plecaka na klatkę piersiową.

Dodatkowe funkcje i możliwości plecaka na aparat fotograficzny

Znaczna część plecaków fotograficznych pozwala na nie tylko przenoszenie sprzętu fotograficznego, ale również wielu, dodatkowych urządzeń. Zaliczyć do nich można laptopa, smartfona, dysk przenośny, czy karty pamięci. W ten sposób zyskujesz możliwość posiadania zawsze przy sobie kompletnego biura i pracy w dowolnie wybranych warunkach.

Jeśli chcesz fotografować krajobraz, zadbaj o to, aby do plecaka móc przymocować również statyw, blendy, czy lampy. Elementy te przydadzą się szczególnie również w fotografii nocnej. Pamiętaj jednak, że wspomniany statyw fotograficzny nie może być zbyt duży, aby wędrówka nie sprawiała licznych problemów.

Jak już wcześniej wspominaliśmy – warunki bywają różne, zwłaszcza w terenie. Dlatego sprawdź, czy producent oferuje pokrowiec przeciwdeszczowy do wybieranego przez Ciebie plecaka na aparat fotograficzny. Aparaty, a szczególnie lustrzanki są bardzo delikatne pod względem wilgotności, czy temperatury, dlatego właściwa ich ochrona odgrywa istotną rolę.

A Ty jaki masz plecak fotograficzny? Podziel się w komentarzu! Napisz również, który model wzbudził Twoje zainteresowanie.

TOP5 plecaków fotograficznych – Ranking 2022

[Ocen: 0 Średnia: 0]

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *