Strona główna » Akcesoria » Jaki selfie stick kupić? Ranking 2022

Jaki selfie stick kupić? Ranking 2022

Selfie stick to dosyć proste urządzenie, które już pewien czas temu podbiło serca głównie młodych ludzi i osób pragnących zbudowania idealnego wizerunku w social media. Dawniej kijek do selfie ograniczał się jedynie do monopodu, aby dziś móc wyewoluować do urządzenia znacznie bardziej praktycznego, pełniącego wiele funkcji. W tym artykule przedstawimy wszystkie aspekty dotyczące wyboru najlepszego kija do selfie, a także ujawnimy nasz  kijków do robienia selfie 2022.

Dlaczego warto mieć najlepszy selfie stick?

Najlepszy kijek do selfie warto posiadać choćby dlatego, że pozwala on na wykonanie zdjęcia samemu sobie. Dzięki temu nie musimy prosić o pomoc dodatkową osobę, która zrobi nam idealne zdjęcie. Ponadto, jeśli telefon lub aparat wykorzystujemy do prowadzenia transmisji na żywo lub nagrywania filmu, nie musimy korzystać z pomocy operatora. Zamiast tego osoba nam towarzysząca może pojawić się w kadrze, co może okazać się niezwykle atrakcyjnym urozmaiceniem nagrania.

Mechanizm robienia zdjęcia z kijkiem do selfie

Pierwszym aspektem, którym warto kierować się podczas wyboru najlepszego kijka do selfie to mechanizm robienia zdjęcia. Krótko mówiąc, jest to sposób, w jaki obsługujemy spust aparatu. Na rynku dostępne są różne modele selfie sticków, a każdy z nich może być wyposażony w inny system. W tej części poradnika wskażemy, jaki mechanizm jest najlepszy.

Najbardziej podstawowym sposobem obsługi migawki jest ustawienie samowyzwalacza w zamontowanym smartfonie lub aparacie. Funkcja ta dostępna jest bezpośrednio w ustawieniach urządzenia, ale użytkowanie jej w przypadku selfie nie jest wygodne. Większość zdjęć tego typu powstaje spontanicznie, dlatego każdorazowe ustawianie kilkusekundowego samowyzwalacza nie jest praktyczne. Sposobem na to może być podłączenie słuchawek posiadających przycisk do obsługi telefonu, jednak nie w każdym przypadku funkcja ta zadziała poprawnie.

Bardziej zaawansowane monopody do selfie obsługują technologię Bluetooth. W tym przypadku wystarczy jedynie połączyć telefon lub aparat z kijkiem, aby spust migawki przeniósł się na wygodny w użyciu przycisk umieszczony na obudowie. Wadą rozwiązania tego typu jest fakt, że Bluetooth charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na energię, dlatego na dłuższą metę mogą pojawić się problemy związane ze stanem baterii w urządzeniu.

⇒ Nie wystarczy Ci selfie stick? Pomyśl o zakupie statywu.

Wybrane kijki do selfie w zestawie posiadają pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu możliwe jest wyzwolenie migawki aparatu. Rozwiązanie to jest zdecydowanie najbardziej wygodne, jednak nie jest polecane osobom, które mają w nawyku gubienie różnych przedmiotów. Piloty do kijków przypominają te do sterowania diodami LED, dlatego nie są duże i łatwo je zgubić. Jeżeli tak się stanie, obsługa kijka do selfie nie będzie możliwa. Ponadto w pilocie baterie również szybko wyładowują się, co może być problematyczne podczas długich spacerów, spotkań, czy imprez plenerowych.

Wybierając najlepszego selfie sticka pod względem sposobu wyzwalania migawki, kieruj się własnymi potrzebami i przyzwyczajeniami. Naszym zdaniem najbardziej wygodny w użyciu jest pilot, jednak w Twoim przypadku idealne rozwiązanie może okazać się zupełnie inne.

Mocowanie smartfona w selfie sticku

Przed zakupem wybranego, najlepszego selfie sticka sprawdź, jak wygląda mocowanie smartfona bezpośrednio do kijka. Ważne są aspekty takie, jak mechanizm powodujący unieruchomienie smartfona, łatwość montażu, czy zabezpieczenie smartfona przed uszkodzeniem obudowy. Te elementy odgrywają istotną rolę, ponieważ korzystanie z kijka musi być w pełni bezpieczne dla Twojego smartfona i komfortowe dla Ciebie.

Kadrowanie za pomocą selfie sticka

Wycelowanie obiektywu we właściwe miejsce może sprawiać problemy nie tylko mniej doświadczonym użytkownikom, ale również zaawansowanym pasjonatom selfie. Producenci najlepszych kijków do selfie zdają sobie sprawę z tego faktu, dlatego w swoich produktach umieszczają systemy, dzięki którym odpowiednie kadrowanie jest zdecydowanie łatwiejsze. Zaliczyć do nich można:

  • lusterko zamontowane w bezpośredniej bliskości obiektywu. Rozwiązanie to, mimo iż jest „analogowe”, to sprawdza się niezawodnie nawet w sytuacji, kiedy szkło się stłucze. Wtedy wystarczy jedynie poglądowy zarys kadru, aby wykonać wysokiej jakości selfie. Dodatkowy ekran mocowany w taki sposób, aby nie był widoczny w kadrze. Rozwiązanie to jednak nie jest polecane, ponieważ użytkownik nie ma możliwości przybliżenia obrazu.

Podobnie, jak w przypadku systemu wyzwalania migawki, tak tutaj również kieruj się własnymi przeświadczeniami i potrzebami. Jeśli uważasz, że rozwiązanie z lusterkiem będzie dla Ciebie wygodniejsze – szukaj selfie sticka korzystającego z tego sposobu.

Jaki kijek do selfie wybrać?

Wybór najlepszego kijka do selfie często nie jest łatwym zadaniem. Musimy skupić się na wielu aspektach, które odgrywają istotną rolę podczas codziennego użytkowania. Szczególnie ważny jest mechanizm spustu migawki, ponieważ to głównie dzięki niemu wykonywanie zdjęcia będzie przebiegało komfortowo. Istotny jest również sposób kadrowania, czy jakość wykonania wysięgnika do selfie. Mimo wielu trudności nie zrażaj się, ponieważ posiadanie sprzętu tego typu znacznie ułatwia funkcjonowanie.

Ranking najlepszych kijków do selfie 2022

[Ocen: 0 Średnia: 0]

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *