Strona główna » Aparaty » Jaki aparat cyfrowy do 500 zł kupić?

Jaki aparat cyfrowy do 500 zł kupić?

Dzięki aparatowi cyfrowemu możemy uwiecznić ważne dla nas chwile. Jednak aby użytkowanie aparatu było komfortowe i bezproblemowe, konieczny jest wybór najlepszego sprzętu. Często również jest tak, że nie chcemy przeznaczać dużej ilości gotówki na najlepszy aparat cyfrowy. W związku z tym podpowiemy Ci, jaki aparat cyfrowy do 500 zł wybrać, abyś mógł cieszyć się udanym zakupem.

Aparat cyfrowy do 500zł – dobieramy parametry sprzętu

W kwocie nieprzekraczającej 500 zł można odnaleźć naprawdę dobrej jakości aparat cyfrowy, który będzie charakteryzował się ogromem praktycznych funkcji. Pierwszym aspektem, o który warto zadbać, jest to, aby wybierany przez nas aparat cyfrowy do 500 zł posiadał ekran LCD. Okaże się on przydatny zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy doświadczenia fotograficznego. Przy jego pomocy przed zrobieniem zdjęcia możliwe jest sprawdzenie poprawności ustawienia kadru, czy zmiana ustawień aparatu.

Większość zmian realizowana jest w czasie rzeczywistym, co oznacza, że jeśli oprogramowanie aparatu jest dobre, to wyświetlacz pokaże nam to, co stanie się ze zdjęciem po zmianie czułości czy przysłony. Dlatego też wyświetlacze wyparły z aparatów kompaktowych klasyczny wizjer, robiąc to kosztem większego zapotrzebowania na energię. Warto sprawdzić, czy wbudowany jest sensor wykrywający twarz. Znacznie łatwiej będzie wówczas robić zdjęcia ludziom, a najczęściej – naszym bliskim. To dość popularna funkcja, którą powinna posiadać większość prostych kompaktów. Wbudowany autofocus to również nieodzowna część sprzętu i przed zakupem warto sprawdzić czy nawet poczytać jak sprawuje się w trudniejszych warunkach oświetleniowych.

Autofocus również przyda się osobom początkującym. Funkcja ta automatycznie ustawi prawidłową ostrość w ustawionym kadrze. Ponadto warto sprawdzić, czy aparat do 500 zł, którym się interesujemy, szybko ustawi ostrość. Jeżeli będzie to wyraźnie długi czas, możliwym jest, że nie uda nam się zatrzymać w kadrze ulubionej chwili z ruchliwymi dziećmi, czy znajomymi podczas wspólnej zabawy.

Jeden wyświetlacz, czy dwa?

Wiele osób powie że smartfon wyprzedza aparaty fotograficzne. To oczywiście nieprawda. Owszem, na rynku są modele z matrycami o dużej rozdzielczości, ale smartfon nigdy nie zastąpi aparatu w kontekście wygody użytkowania, wielkości matrycy, długotrwałości działania i panowania nad kadrem. Pewnych parametrów wynikających z czystej optyki nie da się po prostu oszukać – i dobrze. Nie oznacza to, że aparaty nie poszły w stronę ułatwień znanych ze smartfonów. Jeden z najtańszych kompaktów na rynku, Fuji EASYPIX Aquapix W1400 ma dwa wyświetlacze – jeden klasyczny z tyłu, drugi – z przodu obok obiektywu. Ułatwia to kompozycję wszystkich możliwych wariantów autoportretu i panowanie nad ich parametrami. Do kompletu, maleństwo z Fuji jest kurzoodporne, ma uszczelnioną wodoodporną obudowę i nie boi się upaść z wysokości kilku metrów. Słowem – stworzony dla aktywnych, a do tego z dużą, sprawną matrycą CMOS. Dwa wyświetlacze w aparacie za tę cenę – przy jego dodatkowych zaletach – to wspaniała relacja między kwotą a jakością wykonania. Idealny aparat kompaktowy za grosze gotowy do zabrania na kajaki, w góry i w deszcz.

⇒ Sprawdź również: Ranking aparatów cyfrowych do 1000 zł.

Zapewne wiele osób korzystających ze smartfona jako aparatu boryka się z problemem niedoświetlonych zdjęć. W przypadku aparatów cyfrowych do 500 zł takowego problemu nie ma. Znaczna większość urządzeń tego typu została wyposażona w lampę błyskową, która działa w trybie automatycznym. Oznacza to nic innego, jak to, że uruchomi się ona zawsze wtedy, gdy czujnik światła wykryje zbyt małą dawkę oświetlenia w fotografowanej przestrzeni.

Aparat cyfrowy do 500 zł – jakość wykonania i design

Aparaty cyfrowe w kwocie do 500 zł mogą niestety charakteryzować się słabą jakością wykonania. Dlatego warto pochylić się nieco nad tym aspektem i przyjrzeć się obudowie i spasowaniu poszczególnych elementów konstrukcyjnych zakupowanego sprzętu. Warto również przeanalizować opinie użytkowników, którzy dokonali zakupu wcześniej. Mała cena nie oznacza że nie można bowiem znaleźć tu idealnego sprzętu dla dziecka, na prezent, czy kupionego z potrzeby chwili tuż przed wyprawą. Polaroid, Kodak, Fuji – to tylko niektóre (choć najważniejsze) firmy które zajmują się produkcją udanych tanich kompaktów. Sprawdź również ranking oferowanych aktualnie aparatów cyfrowych do 500 zł.

Ranking aparatów cyfrowych do 500 zł 2022

Innych fanów fotografii interesowało także:

  • https://www rankingfotografa pl/aparat-cyfrowy-do-500-zl/
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *